Doğus Plastik Bina

Doğuş Plastik

Doğuş Plastik ve Kalıp Sanayi Ticaret Limited Şirketi, ilk olarak 1985 yılında İrfan Yurtseven tarafından %100 yerli sermaye ile Süleymaniye’de kalıp imalatıyla faaliyetine başlamış, daha sonraki yıllarda kalıp imalatının yanında plastik enjeksiyon parça imalatıyla faaliyet alanını genişletmiştir.

Günümüzde Isıtma-Soğutma Sistemleri ağırlıklı olmak üzere birçok Ana sanayi’ye tedarikçi olarak destek vermektedir. Bu desteklerin içerisinde yeni projeler için Ar-Ge çalışmaları, Endüstriyel ürünler için tasarım ve mühendislik hizmeti, hızlı prototip desteği gibi tedarikçi firma olarak sektörü ile ilgili tam destek politikası ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri için buat üreticisi olan Doğuş Plastik istekler doğrultusunda Masaüstü Priz Sistemleri için, dayanıklı ve kullanışlı ürün tasarımları yaparak birçok Masaüstü Priz çıkış kombinasyonları üretmiş ve yeni bir ürün pazarına girmiştir. Endüstriyel Tasarım, Yapı Malzemeleri ve Elektrikli Ürünler statüsüne hitap eden ürünleri için ise KSİ isimli markasını 2013 yılında Doğuş Plastik adına tescil ettirmiştir.

Üretim Yerimiz

Yaklaşık 4000 m2 kapalı alana sahip tesisimiz, lokasyon olarak İstanbul’un Esenyurt ilçesindedir ve Ambarlı limanına 7 km, E-5 karayoluna 1,5 km, TEM Avcılar gişelerine 5 km mesafededir.

Dünyada Her Yerde

30. yılına yaklaşan Doğuş Plastik; Türkiye haricinde İngiltere, İrlanda, Belçika, Fransa ve İran başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yaparak büyümeye devam etmektedir.

Tasarım & Üretim

“Üretilecek ürünün ve statüsünün tespiti”, “Ürün tasarım şartnamesinin hazırlanması” ve gerekli tüm “Tasarım disiplinlerinin” ele alındığı, “Ürün odaklı ve sistematik” bir tasarım ve üretim sürecinin ortaya konulması.

Kalite Politikamız

Müşteri ihtiyaçlarını zamanında karşılamak, Personelimizin eğitim düzeyini üst seviyede tutmak, Kalite yönetim sistemi şartlarına uyarak her noktada sürekli iyileştirmeyi sağlamak.