Doğus Plastik Bina

Doğuş Plastik

Doğuş Plastik ve Kalıp Sanayi Ticaret Limited Şirketi, ilk olarak 1985 yılında İrfan Yurtseven tarafından %100 yerli sermaye ile Süleymaniye’de kalıp imalatıyla faaliyetine başlamış, daha sonraki yıllarda kalıp imalatının yanında plastik enjeksiyon parça imalatıyla faaliyet alanını genişletmiştir.

Günümüzde Isıtma-Soğutma Sistemleri ağırlıklı olmak üzere birçok Ana sanayi’ye tedarikçi olarak destek vermektedir. Bu desteklerin içerisinde yeni projeler için Ar-Ge çalışmaları, Endüstriyel ürünler için tasarım ve mühendislik hizmeti, hızlı prototip desteği gibi tedarikçi firma olarak sektörü ile ilgili tam destek politikası ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri için buat üreticisi olan Doğuş Plastik istekler doğrultusunda Masaüstü Priz Sistemleri için, dayanıklı ve kullanışlı ürün tasarımları yaparak birçok Masaüstü Priz çıkış kombinasyonları üretmiş ve yeni bir ürün pazarına girmiştir. Endüstriyel Tasarım, Yapı Malzemeleri ve Elektrikli Ürünler statüsüne hitap eden ürünleri için ise KSİ isimli markasını 2013 yılında Doğuş Plastik adına tescil ettirmiştir.

Üretim Yerimiz

Yaklaşık 4000 m2 kapalı alana sahip tesisimiz, lokasyon olarak İstanbul’un Esenyurt ilçesindedir ve Ambarlı limanına 7 km, E-5 karayoluna 1,5 km, TEM Avcılar gişelerine 5 km mesafededir.

Dünyada Her Yerde

30. yılına yaklaşan Doğuş Plastik; Türkiye haricinde İngiltere, İrlanda, Belçika, Fransa ve İran başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yaparak büyümeye devam etmektedir.

Tasarım & Üretim

“Üretilecek ürünün ve statüsünün tespiti”, “Ürün tasarım şartnamesinin hazırlanması” ve gerekli tüm “Tasarım disiplinlerinin” ele alındığı, “Ürün odaklı ve sistematik” bir tasarım ve üretim sürecinin ortaya konulması.

Kalite Politikamız

Doğuş Plastik ve Kalıp SAN TİC LTD ŞTİ' nin gelecek vizyonu doğrultusunda; Müşterilerimizin ihtiyaçlarını beklentilerinin ötesinde karşılamak için uygun fiyatlı, kullanımı kolay, güvenilir tüketici ürünleri geliştiriyor, üretiyor ve satış sonrası hizmetleri en son teknolojileri uygulayarak sunuyoruz.

Faaliyetlerimizi yürütüyoruz;

• Kalite Yönetim Sistemimizi ISO 9001:2015 standardı gerekliliklerine uyacak şekilde belgelendirmeyi, belgelendirmeyi ve sürekli iyileştirmeyi,
• Kalite Felsefesini dikkate alarak ekip çalışması anlayışıyla organizasyonel ve departman hedeflerine ulaşmayı,
• Öz değerlendirme programı yürüterek iş süreçlerimizi gözden geçirmeyi ve genel performansımızı iyileştirmeye yönelik proaktif faaliyetleri tanımlamayı,
• Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerimizin verimliliğini uluslararası rekabet düzeyine çıkarmayı,
• Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımları teşvik etmek, teknik ve davranışsal yetkinlikleri artırmaya yönelik eğitimler düzenlemeyi,

Sağlık ve Güvenlik Yönetim Sistemlerine eşlik ederek kalite konusunda dayanıklı tüketim sektöründe örnek olmaya çalışıyoruz.